Engers Frimerker
  your partner in buying and selling

Get lot

Browse cat.

Info/viewing

Bidding

Catalogue text (.pdf)

Prices realized (.pdf)

Bid list
No bids

Go to lots  [1277-1296] [1317-1336]

Lot no.DescriptionCat. valueEstimate
PRICE REALIZED58000
LUNSJPAUSE ca. kl. 12.30 -13.00
SAMLINGER (COLLECTIONS & LOTS).
1297oSTORT PARTI 1855-1945 på 111 store innst.kort. 380 skillinger inkl.20xNK1, 9xNK6,5xNK7, 750 stolpeskriftmerker hvorav 45 blå 5ø i rik variasjon (inkl. NK35 og 3xNK44). Videre endel grovtg., 25xHaakon 1907, noen Haakon 1909, 35 kroneprov., rikelig med Polmerker, 7xNordk.I, flere Legion&Univ., NK272! og rikelig med andre V-merker/5kr dublisert. Blant tjenestemerkene finnes Tj.6b, rikelig med portomerker inkl. bedre utgaver. Kvaliteten svinger fra gj.snitt til prima-PRAKT og feilvare. Fantastisk katalogverdi,-MÅ BESIKTIGES og takseres nøye. 60000

PRICE REALIZED56000
1298o-**-*-(*) ENORMT PARTI ca.2165 skillinger + 71 krone Oscar på plansjer, fra gammelt handlerlager. Mye sekunda, men også prima og PR.-LUX inni- mellom og med flere bedre nyanser også i bra kvalitet. 47xNK1 og 800 andre 'blåskillinger'/noen interessante.stpl., 25xNK6,21xNK7/knapt vurdert, NK16 med alle nyanser, NK17 med bedre nyanser!. MÅ BESIKTIGES! 40000

PRICE REALIZED44000
1299o-BMEGET FIN SAMLING som starter med 23 prefrimbrev fra ulike byer, 67 skillinger m/3xvakre NK1 og ellers godt ubygd, stolpeskrift godt utbygd og videre overkomplett med mange gode NK-varianter, flere blokker og andre enheter, flotte stempler/den nyere avd. stort sett LUX m/stempler fra mange steder inkl. løse merker fra blokkene i LUX-kval. NK272 signert Molden-hauer. Samlingen er montert med et meget stort antall brev etc.i fin kval. som eksempler på bruken av merkene i de ulike utgaver etter 1900. Det finnes også noen brev fra 1856 og fremover. Utsøkt samling som MÅ SEES! 25000

PRICE REALIZED23000
1300o-**-*Mest overkompl. saml. 1855-2000 i 5 SAFE dualalbum. Mangler vesentlig NK94 og 272. Fra 1910 er bortimot alt ** inkl. nyere miniark og heftebl.,dog uten div.papirsorter. Det finnes også etter 1910 en god del vesentlig stpl. varianter. 102 skillinger, nesten alt stpl./flott 13a, rikelig med skravert posthorn og annen stolpeskrift, grovtg. overkompl., 7 stk. 1905-07. Også tjenestemerker kompl. ** med alle de gode lange tjeneste. Innholdsrik samling, bør takseres. 23000

PRICE REALIZED13500
1301**-oDels overkompl. samling 1855-1988 i egenlaget perm, fra 1922 kompl.**, NK272 med attest. Endel bedre ** kroneprov. og posthornsmerker. Den klassiske delen i litt varierende kval. men litt utbygd og med mye kurant. 15000

PRICE REALIZED19500
1302o-BSaml. 1855-2000 i 2 Leuchtturmalbum. 39 skillinger, litt varierende men både prima og flere litt bedre stempler. Stolpeskrift godt utbygd/NK44 med attest, 20mm med noen typesett, 1905-07-09 kompl. og fra 1910 meget fyldig og sterkt preget at en mengde PRAKT til LUX-stempler på billigere merker hele veien opp til det nyere. Noen merker mangler men NK272 er attestert F.C.Moldenhauer. Må sees og takseres nøye! 15000

PRICE REALIZED24000
1303oOverkompl. samling 1855-1976 med 80 skillinger inkl. endel varianter, endel normalkval.. Stolpeskrift rikt utbygd med plater, typer og varianter og PR.-LUX NK28&44 og en avdeling med 32 ulike enringsstpl. fra Telemark. Videre seksjoner også med en god del varianter, NK272 svakt bensinpåvirket farge ellers OK. Bør absolutt sees. 15000

PRICE REALIZED15000
1304o-*Saml. 1855-1970 i 2 selvlagede album. Dels overkompl. stemplet samt en * samling fra 1925 og fremover i tillegg inkl. NK272 og et returmerke. 6xNK1 og 39 andre skillinger, mest feilfri normalkvalitet. Stolpeskrift godt utbygd, rikelig med grovtg., flere pene 1905-07-09 og videre kompl. Likeså tjeneste kompl. og god avd. portomerker med flere grovtg. 15000

PRICE REALIZED18000
1305o-BS-*Saml. 1855-1975 i Schaubekalbum. 35 løse skillinger og 97 brevklipp med skillinger. 6xNK1 og mange par, 1x3-stripe. Stolpeskrift noe utbygd, 1905-1907-1909 kompl., videre stort sett kompl., noen * innimellom bl.a. NK272 signert 'AH' (Anton Holmboe). 15000

PRICE REALIZED21000
1306**Saml. 1863-2010 i 2 Leuchtturm klemlommealbum. 6 single skillinger + noen blokker/striper av NK16-17a, 6 stolpeskrift inkl. bedre merker, 13 antikvamerker/flere bedre, 2 kroneprov., fra 1910 bortimot komplett inkl. 272 attestert 'A.Berntsen'. Tjeneste bortimot kompl. (-40ø), portomerker inkl. 100ø-200ø og et returmerke. Meget god samling. 15000

PRICE REALIZED24000
1307oBREVIG. Samling 1855 og fremover med utelukkende stempler fra Brevig/Brevik samt nr.stempler. 25 single og et par av NK1 !! og 62 andre skillinger samt endel stolpeskrift og noen senere merker inkl. jernbanestpl. Meget uvanlig samling og mye i pen til PRAKT-kvalitet 13000

PRICE REALIZED14500
1308o-*Vesentlig stpl. saml. 1855-1974 på ark. Skilling overkompl. (45 stk), litt varierende men mest feilfri normalkval., stolpeskrift rikelig utbygd, bedre grovtg., 6x1905, 1907-09 kompl., videre stort sett kompl. inkl. NK272 og et stemplet og et ** returmerke. Fint stpl. 5kr V og stpl. Solkors. 13000

UNSOLD - FOR SALE AT ESTIMATE + 20 % COMMISSION + POSTAGE TILL DECEMBER 6.
1309**-*Saml. 4-bl. 1898-1971 i tykk album. Ganske velfylt frem til 1940 men de fleste blokkene har kun nedre par **, dog finnes noen gode posthornsbl. helt **. Fra 1945 kompl. og stort sett alt **. Tjenestemerker fra starten med 2 ** pr.blokk, dog noen gode lange tj. helt **. Vi har kun regnet med de merkene som er **. (89000+)13000

PRICE REALIZED13000
1310o-*-**Saml. 1855-1989 i Leuchtturm klemlommealbum, bortimot alt er stemplet med unntak av NK272 *(*) og noen få andre krigsmerker, samt Haakon 1909 som er kompl. pent *. Samlingen er stort sett overkompl., inkl. tjenestemrk. hvorav noen få ** og mange portomerker. 29 skillinger med prima NK7 og noen PRAKT. Stolpeskr. noe utbygd, grovtg. kompl. og videre komplett. 12000

PRICE REALIZED13500
1311o-*-**Stort sett overkompl. samling 1855-2000 i 2 Leuchtturm klemlommealbum, det aller meste stpl., noen ganske få */** bl.a. Haakon 1907-09 hvor NK94 er **. 37 skillinger, fra PRAKT til noen m/småfeil, fargefrisk og prima NK7. Stolpe-skrift endel utbygd, bra grovtg,, kompl., 1905-07-09 og videre kompl. utenom NK272. Tjenestemerker kompl. og portomerker fyldig besatt. Endel PR.-LUX i den nyere avdelingen. 12000

PRICE REALIZED12000
1312**Saml. 1909-2004 i 2 Leuchtturm klemlommealbum, komplett utenom NK272 og 102a og et par billige merker, men inkl. alle miniark og nyere merker med og uten fosfor inkl. 1200y. Kvalitetssamling hvor det er lagt vekt på sentreringen av de eldre utgavene, inkl. NK109I-II. Prima. 11000

PRICE REALIZED10000
1313oDublettlager 1856-1995 i meget tykk innstikksbok. 84 skillinger fra NK3, mest renslig og pent, noen i større antall, 3 pene 6sk. En god del stolpe-skrift og noen bedre grovtg., noen 1905-07, videre ganske fyldig, noen nr.stpl. og heftemerker observert, rikelig med 'blåmerker' og endel miniark, dels lett dublisert. Utmerket lager til nettsalg/bytte/klubbhefter etc. 10000

PRICE REALIZED14500
1314o-BSaml. 1855-2000 (ark til 2008) i 2 Leuchtturm klemlommealbum m/kass. Skilling overkompl./97 stk. dels montert etter typer/ikke sjekket, endel feilvare, men også prima og OK normalkval. Stort antall stolpeskriftmerker med 9x NK28 og 54IIb!, endel montert etter typer, god avd. grovtg., 8stk 1905-07-09 var.stempelkval., fra 1910 nesten kompl. inkl. Lykkebrev. 10000

PRICE REALIZED14500
1315oInnst.bok fra NK1 og mest til og med 20mm, noen antikva, stort sett alt med Telemark-stpl., mye pent til PRAKT-LUX, en god del dubletter. Denne må sees! Forrest i boken sitter ca. 225xNK54! 10000

PRICE REALIZED14500
1316oLiten innst.bok med bl.a. 14xNK1, store antall NK8&18, div.andre skillinger med flere pene NK11, en god del 2ø stolpeskr. og annen stolpeskr., endel krigsmerker i blokker etc. og div. annet. Må sees. 10000

Please read instructions on how to buy & sell before placing a bid
Bids below 90% of these prices are not accepted.
Read more
International stamp auctions since 1977