Engers Frimerker
  your partner in buying and selling

Get lot

Browse cat.

Info/viewing

Bidding

Catalogue text (.pdf)

Prices realized (.pdf)

Bid list
No bids

Go to lots  [461-480] [501-520]

Lot no.DescriptionCat. valueEstimate
UNSOLD - FOR SALE AT ESTIMATE + 20 % COMMISSION + POSTAGE TILL NOVEMBER 24.
Portomerker.
4811-6Liten spesialsamling av Centraltrykkeriets portomerker oppsatt etter Justus Andersen, nesten alle merker posisjonsbestemt med anførte varianter.1000

PRICE REALIZED700
482550ø Centraltr. 11 enheter inkl. 9 blokker fra 4-bl. til 20-blokk + 5 single og et brev. Alt montert på 3 utstillingsark. 1 par er *.750

PRICE REALIZED500
4835X-YSpesialsamling 100 merker av 50ø, mye i par, striper og blokker, vesentlig posisjonsbestemte, både en 5-stripe, en 4-blokk og noen andre med stående vannmerke, enheter med anførte fellinstyper.500

PRICE REALIZED600
484doNesten komplett opplating av 50ø + 2 ekstra 6-bl., mangler pos. 10-20-30-40. En god del overlapping mellom striper og blokker.600

PRICE REALIZED225
4856x20ø grovtg. Centraltr., liggende vannmerke. Taggevariant 3, svak smuss.(1250)250

PRICE REALIZED330
486720ø grovtg. Knudsen. Prima merke, rettvendt 'Kristiania'.(625)200

PRICE REALIZED350
4879ya-ybPen 4-blokk i brunlig lilla nyanse samt en 4ø med NK.variant 2.350

PRICE REALIZED1300
4889yb v1VARIANT sterkt skadde bokstaver i 'NORGE.' Prima.(NK 2000)1000

PRICE REALIZED200
4891820ø å betale. Prima ø.v.hj.-marginal 6-blokk, 'December 1913', pent 'Oslo 21IX27'.200

PRICE REALIZED4000
490o-B-**Samling portomerker inkl. 4 brev/kort montert på utstillingsark. Samlingen er overkompl. stempler +13b og 15b **. P3-4, 6-7 er overkompl. inkl. de vanskelige 4y og 6x, 2 serier 'Å betale', vannmerker og farger.3500

PRICE REALIZED1170
491oLot ca.210 merker fra P1-16 oppsatt på kladdeark. En hel del P3-4 og grovtg. Pent til gjennomsnitt og småfeil. Bør sees og vurderes.1300

Returmerker.
492No lot.

PRICE REALIZED560
4931ySom ubesörget, rosalilla. Prima merke med pent blekkryss.500

PRICE REALIZED550
494doFeilfritt, korrekt blekkrysset merke.500

PRICE REALIZED700
495doBlekkannullert merke, lite innhakk i høyre marg.(7000)700

PRICE REALIZED800
4962ySom uindlöst, blågrønn. Feilfritt merke med pent blekkryss.500

PRICE REALIZED1000
497doBlågrønt merke med poststpl. 'Kra..11 X 93', garantistpl. 'Moldenhauer BPP'. Merket er trolig ordrestemplet.(4100)1000

PRICE REALIZED5250
498o-BSamling med R1x-2x,2x-2y samt 2 brev (1y,2x). 1x og 2x er (*), begge med taggemangler, 1y og 2y feilfrie, den siste trolig ordrestpl.5000

PRICE REALIZED400
Reisende Posteksp.,Skipsstpl.etc.
49922sk Oscar. Skjevt ellers feilfritt, deler av 'Dampskibet Bergen'400

5004bÖstfinmarks Dpskb 2.5.1864'. Feilfritt merke. Stemplet er ikke listet på skilling Oscar i NK postal.(LIEB)1000

Please read instructions on how to buy & sell before placing a bid
Bids below 90% of these prices are not accepted.
Read more
International stamp auctions since 1977