Engers Frimerker
  your partner in buying and selling

Get lot

Browse cat.

Info/viewing

Bidding

Catalogue text (.pdf)

Bid list
No bids

Go to lots  [461-480] [501-520]

Lot no.DescriptionCat. valueEstimate
Portomerker.
4811-6Liten spesialsamling av Centraltrykkeriets portomerker oppsatt etter Justus Andersen, nesten alle merker posisjonsbestemt med anførte varianter.1000
Enter bid

482550ø Centraltr. 11 enheter inkl. 9 blokker fra 4-bl. til 20-blokk + 5 single og et brev. Alt montert på 3 utstillingsark. 1 par er *.750
Enter bid

4835X-YSpesialsamling 100 merker av 50ø, mye i par, striper og blokker, vesentlig posisjonsbestemte, både en 5-stripe, en 4-blokk og noen andre med stående vannmerke, enheter med anførte fellinstyper.500
Enter bid

484doNesten komplett opplating av 50ø + 2 ekstra 6-bl., mangler pos. 10-20-30-40. En god del overlapping mellom striper og blokker.600

Enter bid

4856x20ø grovtg. Centraltr., liggende vannmerke. Taggevariant 3, svak smuss.(1250)250

Enter bid

486720ø grovtg. Knudsen. Prima merke, rettvendt 'Kristiania'.(625)200

Enter bid

4879ya-ybPen 4-blokk i brunlig lilla nyanse samt en 4ø med NK.variant 2.350

Enter bid

4889yb v1VARIANT sterkt skadde bokstaver i 'NORGE.' Prima.(NK 2000)1000

Enter bid

4891820ø å betale. Prima ø.v.hj.-marginal 6-blokk, 'December 1913', pent 'Oslo 21IX27'.200

Enter bid

490o-B-**Samling portomerker inkl. 4 brev/kort montert på utstillingsark. Samlingen er overkompl. stempler +13b og 15b **. P3-4, 6-7 er overkompl. inkl. de vanskelige 4y og 6x, 2 serier 'Å betale', vannmerker og farger.3500

Enter bid

491oLot ca.210 merker fra P1-16 oppsatt på kladdeark. En hel del P3-4 og grovtg. Pent til gjennomsnitt og småfeil. Bør sees og vurderes.1300
Enter bid

Returmerker.
492No lot.

4931ySom ubesörget, rosalilla. Prima merke med pent blekkryss.500

Enter bid

494doFeilfritt, korrekt blekkrysset merke.500

Enter bid

495doBlekkannullert merke, lite innhakk i høyre marg.(7000)700

Enter bid

4962ySom uindlöst, blågrønn. Feilfritt merke med pent blekkryss.500

Enter bid

497doBlågrønt merke med poststpl. 'Kra..11 X 93', garantistpl. 'Moldenhauer BPP'. Merket er trolig ordrestemplet.(4100)1000

Enter bid

498o-BSamling med R1x-2x,2x-2y samt 2 brev (1y,2x). 1x og 2x er (*), begge med taggemangler, 1y og 2y feilfrie, den siste trolig ordrestpl.5000

Enter bid

Reisende Posteksp.,Skipsstpl.etc.
49922sk Oscar. Skjevt ellers feilfritt, deler av 'Dampskibet Bergen'400

Enter bid

5004bÖstfinmarks Dpskb 2.5.1864'. Feilfritt merke. Stemplet er ikke listet på skilling Oscar i NK postal.(LIEB)1000

Enter bid

Please read instructions on how to buy & sell before placing a bid
Bids below 90% of these prices are not accepted.
Read more
International stamp auctions since 1977