Engers Frimerker
  your partner in buying and selling

Get lot

Browse cat.

Info/viewing

Bidding

Catalogue text (.pdf)

Bid list
No bids

Go to lots  [618-637] [658-677]

Lot no.DescriptionCat. valueEstimate
NORGE UBRUKT, (MINT/UM, UNGESTEMPELT).
638Intet objekt pga. ekstremt sen postgang!2000
Enter bid

639*2.2sk Oscar. Noe skjevt ellers prima, fargefriskt.(5000)1500

Enter bid

640*do. Fargefriskt, feilfritt, originalgummi med hengslemerker.(5000)1000

Enter bid

641(*)do. Regummiert, pent ustemplet merke.(* 5000)750

Enter bid

642*3. 3sk Oscar. Originalgummi, pent ustemplet merke med gammelt, rødt eierstpl eller garantistpl. bak.(3000)1000

Enter bid

643*do. Noe skjevt ellers prima.(3000)1000

Enter bid

644*3E1. 3sk Oscar. Nymans fargeprøvetrykk i gul farge. Praktkvalitet Gammel attest fra C.M. Henriksen 1942.700

Enter bid

645**3E2. Nymans fargeprøvetrykk i blå farge, postfriskt, prima.800

Enter bid

646*3E3. Nymans fargeprøvetrykk i lillagrå farge, skjevt ellers prima.500

Enter bid

647*4a. 4sk Oscar. Uvanlig velsentrert og vakkert vertikalt par, signert F.C. Moldenhauer. Liten hengsleforsterkning mellom merkene.(6000+)2500

Enter bid

648*4b. Velsentrert og meget pent merke i en dyp, tett farge.(3100)1000

Enter bid

649*5. 8sk Oscar. Litt skjevt ellers prima, originalgummi med lite hengslespor. (12000)4000

Enter bid

650*do. Feilfritt merke med originalgummi og eldre hengslerest.(12000)2500

Enter bid

651(*)do. Brukbart sentrert merke, pent ustemplet uten gummi.(* 12000)1500

Enter bid

652(*)do. Fargefriskt, pent regummiert, ørsmå brudd i et par taggespisser.(* 12000)1000

Enter bid

653*do. Pent ubrukt med originalgummi, noen litt lave taggespisser opp til høyre.(12000)1000

Enter bid

654*6. 2sk våpen 1863. Prima merke, signert 'A Brun' (fransk ekspert).(5200)2000

Enter bid

655*3sk våpen 1863. Regummiert eller fuktskadet gummi. Rødt garanti- stempel 'A.Berntsen, Norge'. (1950-60-talls Norgesekspert).(* 4600)900

Enter bid

656*8Ia. 4sk våpen 1863. Litt skjevt, prima. Ørliten hengslerest.(3000)1200

Enter bid

657**-*8IIa t5+6 i par. Venstre merke er postfriskt,begge merker har mindre tg.mangler.(16000)2000

Enter bid

Please read instructions on how to buy & sell before placing a bid
Bids below 90% of these prices are not accepted.
Read more
International stamp auctions since 1977