Engers Frimerker
  your partner in buying and selling
  HOME    STAMP AUCTIONS    HOW TO BUY & SELL    AGENDA    EXPERT INFO    ABOUT US    CONTACT US

Get lot

Browse cat.

Info/viewing

Bidding

Catalogue text (.pdf)

Bid list
No bids

Go to lots  [775-794] [815-834]

Lot no.DescriptionCat. valueEstimate
NORGE UBRUKT, (MINT/UM, UNGESTEMPELT).
795(*)1. Arkpos. A16. Bredrandet, ekte ustemplet merke iflg.attest Moldenhauer som anfører at merket har sittet på konv. men unngått stempling. Ingen tegn til kjemisk vasking/manipulering, litt skriftavsmitning bak.(28000)5000

Enter bid

796*2. 2sk Oscar. Meget pent merke med originalgummi.(5000)1500

Enter bid

797(*)do. Regummiert, pent ustemplet merke.(* 5000)600

Enter bid

798(*)do. Velsentrert merke,stort sett uten gummi.(Dansk attest sier 'originalgummi')500

Enter bid

799*3. 3sk. Oscar. Fargefriskt og prima merke med originalgummi.(3000)1000

Enter bid

800(*)do. God farge, feilfritt merke, regummiert.(* 3000)400

Enter bid

801*do. Parstykke, høyre merke med 1 stpl. tagg.(6000)1000

Enter bid

802*3E1. 3sk Oscar. Nymans fargeprøvetrykk i gul farge. Praktkvalitet Gammel attest fra C.M. Henriksen 1942.500

Enter bid

803**3E2. Nymans fargeprøvetrykk i blå farge, postfriskt, prima.700

Enter bid

804*3E3. Nymans fargeprøvetrykk i lillagrå farge, skjevt ellers prima.400

Enter bid

805(*)4a,8IIb. Begge ustemplet uten gummi.(* 5000)500

Enter bid

806*8sk. Oscar. Noe skjevt ellers prima, ørlite hengslespor. Attest F.C. Moldenhauer fra 1980 sier 'postfrisk'/dette var da gjeldende norm(12000)2500

Enter bid

807*7. 3sk våpen 1863. Prima merke, god farge, pen hengslerest. Signert av den franske ekspert 'A. Brun'.(4600)1500

Enter bid

808*8IIa. 4sk våpen 1863. Litt skjevt ellers prima.(2000)600

Enter bid

809(*)9. 8sk våpen 1863. Meget pent regummiert.(* 6500)500

Enter bid

810**10. 24sk våpen. Prima 4-blokk med hjørnemarg.(2800)700

Enter bid

811**10,12. 24sk i prima 4-blokk, 2sk2 i marginal 4-stripe.(5100)1000

Enter bid

812**-*-(*)11,14. Bra NK11 *, 14(*). Litt skjevt ellers prima,(2125)300

Enter bid

813*13b. 3sk3, gråviolet. Som vanlig litt skjevt, ellers prima.(4000)1200

Enter bid

814*14Y. 4sk4 1867. Noe skjevt ellers prima.(1500)500

Enter bid

Please read instructions on how to buy & sell before placing a bid
Bids below 90% of these prices are not accepted.
Read more
International stamp auctions since 1977