Engers Frimerker
  your partner in buying and selling

Get lot

Browse cat.

Info/viewing

Bidding

Catalogue text (.pdf)

Prices realized (.pdf)

Bid list
No bids

Go to lots  [881-900] [921-940]

Lot no.DescriptionCat. valueEstimate
PRICE REALIZED1740
POSTKORT (POSTCARDS)
901Prima, lite kartongkort signert 'A.Ollestad' brukt 1890! -meget tidlig. 300

UNSOLD - FOR SALE AT ESTIMATE + 20 % COMMISSION + POSTAGE TILL DECEMBER 6.
902Pent kartongkort signert 'Jenny Nyström', brukt men ikke datert. 200

PRICE REALIZED200
903Meget vakkert kartongkort av 'Betzy Ohlsen', brukt 1898. 200

PRICE REALIZED935
904Kartongkort signert 'A.O' (Ollestad), lang rekke med nisser. Noe skittent bak, svak smuss foran. 150

PRICE REALIZED150
905To prima kartongkort brukt 1904 og 1906, det ene signert. 150

906Lot 5 kartongkort og 2 halvkartong, et par med små skjønnhetsfeil. Ulike kunstnersignaturer, et usignert miniatyrkort. 300

907Samling 17 fine kartongkort av Ludv. Skramstad, Max Müller, Wilh.Peters og Rob.Kammerer (det ene er svensk). God kvalitet. 750

PRICE REALIZED150
908Prima halvkartongkort brukt 1918 signert 'Herman Kaulbach'. (GI BUD)0

PRICE REALIZED300
909Prima kartongkort signert 'N.Arbo'. Kvinnelig viking til hest. 100

PRICE REALIZED165
910Pent kolorert lito, 'Hilsen fra Fredrikstad' brukt 1898. Liten hj.brekk. 150

911Arendal. Kolorert lito brukt 1899 til Tyskland. Ørliten kantrift nede. 150

912Pent 4-bilders kolorert lito fra Christiania Omegn, brukt 1899. 150

913Prima kolorert 3-bilders lito, 'Hilsen fra det Nordlige Norge.' Ubrukt. 300

PRICE REALIZED260
914Vakkert 3-bilders kolorert lito 'Hilsen fra Nordkap' brukt 1901 til Tyskland. 200

PRICE REALIZED200
915Pent 4-bilders sort/hvitt 'Hilsen fra Tromsø', brukt 1901 til Tyskland. 200

PRICE REALIZED150
916To kolorerte litos, 'Hilsen fra Norheimsund' og 'Hilsen fra Norge', det første med noe kantslitasje/oksydasjon. 150

PRICE REALIZED150
917Tobilders kolorert lito 'Hilsen fra Lillehammer', brukt 1903, ørlite smuss. 150

9183-bilders kolorert lito, 'Gudvangen', 'Stavekirke', 'Nordkap', datert 1908. 200

PRICE REALIZED1100
919OSLO. Ca. 930 kolorerte storformat stedsksort, alt postgått. 500

PRICE REALIZED700
920Christiania/Oslo. Ca.250 både gamle og nyere kort. 700

Please read instructions on how to buy & sell before placing a bid
Bids below 90% of these prices are not accepted.
Read more
International stamp auctions since 1977