Engers Frimerker
  din partner ved kjøp og salg
  HJEM    FRIMERKEAUKSJONER    HVORDAN KJØPE & SELGE    ÅRSPLAN    PRISLISTE    ATTESTASJONER    OM OSS    KONTAKT OSS

Hent obj

Les katalogen

Info/visning

Budgivning

Katalogtekst (.pdf)

Resultatliste (.pdf)

Budliste
Ingen bud

Gå til obj.  [881-900] [921-940]

Obj. nr.BeskrivelseKat. verdiUtrop
RESULTAT1740
POSTKORT (POSTCARDS)
901Prima, lite kartongkort signert 'A.Ollestad' brukt 1890! -meget tidlig. 300

USOLGT - SELGES TIL UTROP + 20 % SALÆR + PORTO TIL 6. DESEMBER.
902Pent kartongkort signert 'Jenny Nyström', brukt men ikke datert. 200

RESULTAT200
903Meget vakkert kartongkort av 'Betzy Ohlsen', brukt 1898. 200

RESULTAT935
904Kartongkort signert 'A.O' (Ollestad), lang rekke med nisser. Noe skittent bak, svak smuss foran. 150

RESULTAT150
905To prima kartongkort brukt 1904 og 1906, det ene signert. 150

906Lot 5 kartongkort og 2 halvkartong, et par med små skjønnhetsfeil. Ulike kunstnersignaturer, et usignert miniatyrkort. 300

907Samling 17 fine kartongkort av Ludv. Skramstad, Max Müller, Wilh.Peters og Rob.Kammerer (det ene er svensk). God kvalitet. 750

RESULTAT150
908Prima halvkartongkort brukt 1918 signert 'Herman Kaulbach'. (GI BUD)0

RESULTAT300
909Prima kartongkort signert 'N.Arbo'. Kvinnelig viking til hest. 100

RESULTAT165
910Pent kolorert lito, 'Hilsen fra Fredrikstad' brukt 1898. Liten hj.brekk. 150

911Arendal. Kolorert lito brukt 1899 til Tyskland. Ørliten kantrift nede. 150

912Pent 4-bilders kolorert lito fra Christiania Omegn, brukt 1899. 150

913Prima kolorert 3-bilders lito, 'Hilsen fra det Nordlige Norge.' Ubrukt. 300

RESULTAT260
914Vakkert 3-bilders kolorert lito 'Hilsen fra Nordkap' brukt 1901 til Tyskland. 200

RESULTAT200
915Pent 4-bilders sort/hvitt 'Hilsen fra Tromsø', brukt 1901 til Tyskland. 200

RESULTAT150
916To kolorerte litos, 'Hilsen fra Norheimsund' og 'Hilsen fra Norge', det første med noe kantslitasje/oksydasjon. 150

RESULTAT150
917Tobilders kolorert lito 'Hilsen fra Lillehammer', brukt 1903, ørlite smuss. 150

9183-bilders kolorert lito, 'Gudvangen', 'Stavekirke', 'Nordkap', datert 1908. 200

RESULTAT1100
919OSLO. Ca. 930 kolorerte storformat stedsksort, alt postgått. 500

RESULTAT700
920Christiania/Oslo. Ca.250 både gamle og nyere kort. 700

Vennligst les instruksjonene for hvordan kjøpe & selge før du sender inn et bud.
Auksjonen er offentlig. Prisene i høyre kolonne er utropspriser, men ikke limits. Enkelte lots har limits i nærheten av utropsprisen.
Bud under 90% av utropsprisen aksepteres ikke.
Les mer
Internasjonale frimerkeauksjoner siden 1977
Medlem av: International federation of stamp dealers' association, Norwegian philatelic Federation, Norske Frimerkehandler Forening (NFHF) og Philatelic traders' society (PTS).