Engers Frimerker
  din partner ved kjøp og salg
  HJEM    FRIMERKEAUKSJONER    HVORDAN KJØPE & SELGE    ÅRSPLAN    PRISLISTE    ATTESTASJONER    OM OSS    KONTAKT OSS

Hent obj

Les katalogen

Info/visning

Budgivning

Katalogtekst (.pdf)

Budliste
Ingen bud

Gå til obj.  [881-900] [921-940]

Obj. nr.BeskrivelseKat. verdiUtrop
POSTKORT (POSTCARDS)
901Prima, lite kartongkort signert 'A.Ollestad' brukt 1890! -meget tidlig. 300

Legg inn bud

902Pent kartongkort signert 'Jenny Nyström', brukt men ikke datert. 200

Legg inn bud

903Meget vakkert kartongkort av 'Betzy Ohlsen', brukt 1898. 200

Legg inn bud

904Kartongkort signert 'A.O' (Ollestad), lang rekke med nisser. Noe skittent bak, svak smuss foran. 150

Legg inn bud

905To prima kartongkort brukt 1904 og 1906, det ene signert. 150

Legg inn bud

906Lot 5 kartongkort og 2 halvkartong, et par med små skjønnhetsfeil. Ulike kunstnersignaturer, et usignert miniatyrkort. 300

Legg inn bud

907Samling 17 fine kartongkort av Ludv. Skramstad, Max Müller, Wilh.Peters og Rob.Kammerer (det ene er svensk). God kvalitet. 750
Legg inn bud

908Prima halvkartongkort brukt 1918 signert 'Herman Kaulbach'. (GI BUD)0

Legg inn bud

909Prima kartongkort signert 'N.Arbo'. Kvinnelig viking til hest. 100

Legg inn bud

910Pent kolorert lito, 'Hilsen fra Fredrikstad' brukt 1898. Liten hj.brekk. 150

Legg inn bud

911Arendal. Kolorert lito brukt 1899 til Tyskland. Ørliten kantrift nede. 150

Legg inn bud

912Pent 4-bilders kolorert lito fra Christiania Omegn, brukt 1899. 150

Legg inn bud

913Prima kolorert 3-bilders lito, 'Hilsen fra det Nordlige Norge.' Ubrukt. 300

Legg inn bud

914Vakkert 3-bilders kolorert lito 'Hilsen fra Nordkap' brukt 1901 til Tyskland. 200

Legg inn bud

915Pent 4-bilders sort/hvitt 'Hilsen fra Tromsø', brukt 1901 til Tyskland. 200

Legg inn bud

916To kolorerte litos, 'Hilsen fra Norheimsund' og 'Hilsen fra Norge', det første med noe kantslitasje/oksydasjon. 150

Legg inn bud

917Tobilders kolorert lito 'Hilsen fra Lillehammer', brukt 1903, ørlite smuss. 150

Legg inn bud

9183-bilders kolorert lito, 'Gudvangen', 'Stavekirke', 'Nordkap', datert 1908. 200

Legg inn bud

919OSLO. Ca. 930 kolorerte storformat stedsksort, alt postgått. 500
Legg inn bud

920Christiania/Oslo. Ca.250 både gamle og nyere kort. 700

Legg inn bud

Vennligst les instruksjonene for hvordan kjøpe & selge før du sender inn et bud.
Auksjonen er offentlig. Prisene i høyre kolonne er utropspriser, men ikke limits. Enkelte lots har limits i nærheten av utropsprisen.
Bud under 90% av utropsprisen aksepteres ikke.
Les mer
Internasjonale frimerkeauksjoner siden 1977
Medlem av: International federation of stamp dealers' association, Norwegian philatelic Federation, Norske Frimerkehandler Forening (NFHF) og Philatelic traders' society (PTS).